UYAP Bilişim Sistemi Sıkça Sorulan Sorular

Hesapları Vakıfbank ta tutulan icra dairelerinde online takip açılışı (Genel Haciz Yoluyla Örnek 7 İlamsız Takip) yapılabilmektedir. Açılacak takibe ilişkin harç ve masraflarda yatırabilmektedir.
Dosyanızı görememenizin nedeni; 1. dosyada vekil kaydınız bulunmamakta, 2. vekil kaydınız yeni bugün yapıldı, 3. dosyanız kapalı 4. Uyap sisteminde mükerrer kaydınız bulunduğu için bazı dosyalarınızı görememektesiniz. Görev yaptığınız yerde bulunan Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu müracaat ederek, UYAP sisteminde bulunan mükerrer kayıttan T.C. kimlik numarası olmayan kaydın silinmesini talep etmeniz gerekmektedir. Mükerrer kayıt silindiğinde göremediğiniz dosyalarınızı Avukat Portalından görebilirsiniz. The certificate was issued by a source that is not trusted? Sertifika güvenilir olmayan bir kaynak tarafından verilmiş uyarının devamında; isterseniz ayrıcalık tanıyın... ya da; bu web sitesine devam et önerilmez tıklayınız.
İdare Mahkemeleri dava dosyasında safahat bilgileri görüntüleme işlemi genel olarak kaldırılması kararlaştırılmıştır, nedeni ise, idare mahkemelerinde yapılan tüm işlemler (taraf ekleme kaldırma, vs.) onaylanmadan safahat ekranına yansıdığından ve sakınca oluşturduğundan dolayı kaldırılmıştır.
Diğer dosyalar sekmesini açararak, onay alma butonuna basınız, yargı birimi, il adı, adliye, mahkeme ve Dosya no aralığını giriniz. Örnek : 2011/1 – 10 sorgula butonuna basınız. İncelemek istediğiniz dosya numarasını işaretledikten sonra, aşağıdaki kutucuğa açıklama yazarak onay iste butonuna basınız.
Hukuk d.iş gösterilmektedir, savcılık aşaması gizli yürütüldüğünden savcılık dosyaları ile Ceza değişik dosyaları ve talimat dosyaları içerisinde yakalama, tutuklama vb. kritik kararlarda yer aldığı için bu veriler portal üzerinden gösterilmemektedir.
UYAP Bilişim Sisteminde bulunan adres güncelleme/ekleme talebinizi, bağlı bulunduğunuz baronuz ile görev yaptığınız ilde bulunan Adalet Komisyonuna iletebilir ve kaydınızı aktif duruma getirebilirsiniz.
Adalet Komisyonlarında Avkadmin, Barolarda byadmin yetkisine sahip olan kişilere müracat edilerek, kaydınızın aktif duruma getirilmesi sağlanmalıdır.

Avukat Portalı üzerinden Mahkemeye gönderilmek istenen evrak uyap editörde hazırlanarak kaydedildikten sonra, araçlar menüsünden dökümanı imzalamalısınız. Evrak ekleme işlemi için; dosyalarım, tüm dosyalarım, dosya türü ve birim seçildikten sonra, dosya görüntüle evrak gönderme butonuna basılır, dosya seçilir, açıklama kısmı yazılır, cevap itiraz dilekçesi vs. Evrak türü seçilir, gönder botununa basıldığında evrak gönderilmiş olur.

İnternet yoluyla göndermek istediğiniz evrak onay için 2. Asliye Hukuk Mahkemesi katiplerine 1175889268 iş emri numarasıyla gönderildi. Onay işlemi yapıldığı takdirde 2010/9 nolu Hukuk Dava Dosyasına eklediğiniz evrakı görebilirsiniz. Şeklinde bilgi verdiğinde; evrak mahkemeye gönderilmiştir. Katip tarafından onay işlemi yapıldığında, Avukat portalda ilgili dosya evrakında evrakınızı görüntüleyebilirsiniz.

UYAP'ta yapılan işlemler mevzuata uygun olarak yapılmaktadır. 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunun 5. Maddesi elektronik imzalı evraklar konusunda çok net hükümler ortaya koymaktadır. Burada ortaya çıkacak bir hak kaybında aynen ıslak imzalı dilekçenize işlem yapılmamış gibi ilgili birim sorumlu olacaktır. İşlem yapmayan birimle ilgili talebinizi HSYK'ya iletebilirsiniz.
Bilgisayarınızda bulunan mevcut tüm javaları kaldırınız. Programlar sekmesinde bulunan javayı yükleyiniz.
Açık olan tüm internet sayfalarınızı kapattıktan sonra yeniden internet sayfası açınız, e-imzanıza ait kök sertifikanızın yüklü olup olmadığını kontrol ediniz, kart tipini seçiniz.

İsterseniz ayrıcalık tanıyın, işaretleyiniz, ayrıcalık tanı, onay belgesi al, güvenlik ayrıcalığını doğrula

Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var

Bu web sitesine devam et önerilmez tıklayınız.

Engellenen içeriği görüntüle, tıklanarak sayfanın tekrar yüklenmesi beklenir. Yeniden giriş yapılabilir.