DİKKAT!

Metin görünümünden çıkmak için, tarayıcınızın çerez (cookie) lerinizi temizlemeniz gerekir.

İşleminiz Nedir?

Adalet Bakanlığı Portal Ortak Ekranları

Adalet Bakanlığı'nca hazırlanan dış hizmetlere ortak erişim portalı

HER ZAMAN TAKİPTE KALIN!

ÖNEMLİ DUYURULARI VE PERFORMANSIMIZI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ!

KULLANICI SAYISI

TOPLAM 4.780.430

DAVA / TAKİP

BAŞARILI İŞLEM SAYISI 15.801.041

HARÇ / TAHSİLAT

BAŞARILI İŞLEM SAYISI 23.664.215

EVRAK GÖNDERME

BAŞARILI İŞLEM SAYISI 158.225.623

Girişlerde Sorun Yaşan Kullanıcılarımızın Dikkatine! 04.05.2018

E-devlet e-imza uygulamasında sıkıntı yaşayan kullanıcılar, uygulamada sistemsel bir sıkıntı olduğundan; Yeni Uyap Uygulaması ile mevcut javanın geçmişini temizleyebilir veya Java 8.66 ya da 8.161 sürümünü yükleyerek Yeni Uyap Uygulaması ile UYAP Avukat Portal Bilgi Sistemine Google Chrome tarayıcıyı seçerek giriş yapabilirler.

UYAP Bilişim Sistemi Yenilendi! 09.03.2018

UYAP Bilişim Sisteminin yeni arayüzü ve yapısıyla birçok yenilikleri siz değerli kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde işlemlerinizi artık daha az tıklamalarla yapabilecek; esnek yapı ve akıllı uyarılar sayesinde işlemlerinizi kolayca bitirebileceksiniz.

Sıkça sorulan sorular güncellendi. 09.03.2018

UYAP Bilişim Sistemine dair sıkça sorulan sorular ve yeni arayüze ilişkin detaylı anlatım kılavuzunu indirmek için tıklayınız .

Kişisel Bilgilerim menüsünde neler yapılabilir? 09.03.2018

Ekranlarınızda yer alan “Kişisel Bilgilerim” menüsüne gelerek resminizi güncelleyebilir, Barokart bakiyenize bakabilir, “Mobil Kullanıcı İşlemleri” sekmesi seçilerek mobil kullanıcı şifrenizi oluşturabilir ve güncelleyebilirsiniz.

İletişim bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. 09.03.2018

Portal ekranlarında yer alan “UYAP Bilgileri” menüsünün altında yer alan “İletişim Bilgileri” sekmesi seçilerek, açılan ekranda cep telefon numaranızı, elektronik posta adresinizi ve faks numaranızı ekleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Adres bilgilerinizi değiştirilebilme imkanı 09.03.2018

Ekranlarınızda bulunan “UYAP Bilgileri” menüsü altında yer alan “Adres Bilgilerim” sekmesi seçilerek, açılan ekranda “+Yeni Adres Ekle” butonuna basınız ve açılan pencerenin içerisine gerekli bilgileri girdikten sonra adres güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

İban bilgilerini güncelleyebilirsiniz. 09.03.2018

UYAP bilgileri menüsü altında yer alan “İban Bilgilerim” sekmesini seçiniz, açılan ekranda yeni İban numaranızı girdikten sonra “ekle” butonuna basarak İban bilgilerinizi güncelleyebilir, “sil” sekmesine basarak eski kayıtlarınızı silebilirsiniz.

DAHA ETKİN KULLANIM İÇİN,

YENİLENDİK!

UYAP Bilişim Sistemi sizlerin daha kolay kullanımı düşünülerek yenilendi!

Karşılaşılan sorunlara ait detaylı anlatım kılavuzu aşağıdadır.


DÖKÜMANI İNDİRİN
UYAP Editör Programı
Java Güncel Sürümü
UYAP Mevzuat
E-İmza Protokolü

UYAP e-Hizmet Kategorileri

Uyap alt yapısı ile e-şifre, e-imza, m-imza gibi şifre ve imzaları kullanarak aşağıdaki hizmetleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca sayfalar üzerindeki seçenekleri kullanarak ulaşmak istediğiniz bilgi, belge veya başvuru formuna hızla ulaşabilirsiniz.

Dava/Takip Açılış
Avukat Portal
Ödeme İşlemleri
Avukat, Vatandaş Portal
Evrak Görüntüleme
Yetkili Olunan Tüm Evraklar
Dosya Görüntüleme
Hukuk, Ceza, İcra, Yargıtay, Danıştay
Safahat Görüntüleme
Hukuk, İcra
Evrak Gönderme
udf, pdf, png, jpg, jpeg, docx formatlarında
Sınav İşlemleri
Arabulucu ve Uzlaştırmacı Sınav Başvuruları
Sicil İşlemleri
Arabulucu ve Uzlaştırmacı Sicil Başvuruları
Evrak Doğrulama
UYAP'ta üretilmiş belgeleri doğrulayın!
Dosya Kabul/Red
Arabulucu ve Uzlaştırmacı
Harç Hesaplama
Avukat, Vatandaş Portal
Taraf İşlemleri
Tüm Portallar

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

UYAP Yardım Masası ekipleri, sizlerin değerli vaktini düşünerek; sıkça sorulan soruları bir araya getirdi.

UYAP Avukat Portal üzerinden gerçekleştirilen ödemelerin UYAP Bilişim Sistemi veznelerine aktarılmasından önce yapılan işlem kontrolü nedeniyle 23:30 ile 00:15 saatleri arasında UYAP Avukat Portal üzerinden dava açma vb. ödeme yapılması gereken işlemler yapılmamakta, ödeme yapılmasını gerektirmeyen evrak gönderme, dosya inceleme vb. işlemler yapılabilmektedir.
Evrakları görüntüleme problemlerini aşabilmeniz için, Google Chrome tarayıcısını kullanmanız tavsiye edilir. Gerek E-devlet aracılığıyla, gerekse UYAP uygulaması ile yapılan girişlerde Google Chrome tarayıcı kullandığınızdan emin olunuz. Bununla birlikte UYAP Bilişim Sistemi'nde evrakları görüntüleyebilmeniz için bilgisayarınızda UYAP Editör Programının kurulu olması gerekir. Programın son versiyonuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son olarak tarayı geçmişinizi temizleyip, pop-up’lara izin vermeniz gerekmektedir. Detaylara ekteki dökümanı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Dökümana ulaşmak için tıklayınız .
'Diğer Kişi/Kurum Hesabı ile Ödeme' butonunun çıkmamasının sebebi tarayıcınızın pop-up’larının açık olmamasından kaynaklanmaktadır. Tarayıcınızın Pop-up ayarları ile ilgili ve tüm detaylara ekteki dökümanı inceleyerek ulaşabilirsiniz. Dökümana ulaşmak için tıklayınız .
Avukat portal kullanım sözleşmesinin 9. maddesi kapsamında kullanım tespiti;
1- 'Avukatlık Programları' olarak tabir edilen programlar kullanılarak Avukat Portal Bilişim Sisteminde bir kişinin normal şartlar altında yapabileceğinin üzerinde işlem yapılıp robot yazılım gibi kullanılması ve bu sebeple de sistemde yavaşlamaya, aksamalara sebebiyet verilmesinin tespit edilmesi,
2- Birden fazla elektronik imzaya sahip kullanıcıların farklı lokasyon ve farklı IP blokları üzerinden aynı zaman diliminde Avukat Portala girişinin tespit edilmesi, kullanıcının 3 saat boyunca Avukat Portala girişini engeller. Bunun için başkaca bir işlem yapmasına gerek olmadan 3 saatin sonunda kullanıcı Avukat Portala giriş yapıp işlemlerini yapmaya devam edebilir.
Elektronik imzayı satın olmuş olduğunuz firma ya da kurum (Tübitak, Türkiye Barolar Birliği, Turktrust, E-Güven, E-Tuğra vb.) ile iletişime geçiniz.
UYAP Bilişim Sistemine aynı IP üzerinden birden fazla e-imza ile giriş işlemi yapılabilir. Ancak Farklı IP adresleri üzerinden gelen isteklerde en son istekte bulunan IP adresindeki kullanıcı UYAP Bilişim Sistemi'ne girer diğer kullanıcılar sistemden düşer. Kullanıcıya da “Başka bir bilgisayarda ya da tarayıcıda oturum açıldı” şeklinde uyarı verir. Statik IP kullanılmasına rağmen halen bu şekilde sisteme giriş sağlayamayan kullanıcıların bilgisayarlarında VPN veya benzeri bir program mevcuttur. (Örneğin, Kurum avukatlığı veya banka avukatlığı yapan kullanıcılar bu kurum ve bankanın sistemlerine bağlanmak için kullandıkları sistem gibi. )Avukat Portala giriş yaparken bilgisayarlar da VPN uygulamaları açık olmamalıdır.

DAVAMIN SON DURUMU NE?

UYAP Bilişim Sistemi aracılığıyla davanızın son durumunu öğrenebilir, evrak gönderebilir ve gerekiyorsa harç/masraf/tahsilat işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Davanızın son durumu ile ilgili bilgiye, dosyanızın safahat bilgilerindeki yapılan son işlemi takip ederek ulaşabilirsiniz.

Hemen Sorgulayın

UDE YAYINDA!

Mobil Cihazlar için UYAP Doküman Editörü

UYAP doküman formatında (UDF) hazırlanmış içerikleri artık mobil cihazınızda görüntüleyebilir, metin araması yapabilir, PDF çıktısını alabilirsiniz!

UYAP Doküman Editörünü uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Kurum Portal İçin Dosya Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Aşağıdaki cetveli kullanarak kurumunuza ait dosya ücretlerini hesaplayabilirsiniz.

Yandaki Dosya Ücreti Hesaplama ekranınından dosya sayısı girilerek hesaplama yapılır. Bu hesaplama aşağıdaki ücret tablosuna göre yapılır.

UYAP'a Kayıtlı Dosya Sayısı Dosya Başına Bir Yıllık Ücret:

1000 e kadar 10 TL
1001-10.000 arası 5 TL
10.001-100.000 arası 1 TL
100.001-500.000 arası 50 Krş
500.001 den sonrası 25 Krş

Dosya ücretleri aşağıdaki kriterlere göre hesaplanır:
1- Kapalı dosyalarınız hesaba dahil değildir.
2- Yalnızca aşağıdaki dosya türleri hesaba dahil edilir.

 • İcra Talimat Dosyası,
 • Ceza Dava Dosyası,
 • İdare Dava Dosyası,
 • Kamu Dosyası,
 • Bölge Dosyası,
 • YD İtiraz Dosyası,
 • Hukuk Dava Dosyası,
 • Adli Tıp Dosyası,
 • Vergi Dava Dosyası,
 • İcra Dosyası,
 • İflas Dosyası,
 • İcra İzale-i Şuyu Dosyası,
 • Tereke Dosyası,
 • Hakem Dava Dosyası,
 • Satış Dosyası
Dosya Ücreti Hesaplama
Dosya sayınızı giriniz.
%18 KDV dahil

CELSE (Mobil Avukat Bilgi Sistemi) YAYINDA!

Mobil Cihazlar için Avukat Bilgi Sistemi

Artık tüm avukatlar Celse ile mobil cihazları aracılığıyla temel hizmetlere (Dosya, Duruşma Sorgulama vs.) her yerden ve kolayca erişebileceklerdir.

Şimdi YükleyinApp Store Şimdi YükleyinGoogle Play