E-İmza veya M-İmza İle Sorunsuz Giriş

Bilindiği gibi Google Chrome; 1 Eylül 2015, Opera; 7 Aralık 2015 tarihli son güncellemeleri ile, Java yan uygulamaları/appletleri desteklenmeme kararı almış, Java tabanlı tüm uygulamalara tarayıcıda yasak getirmiştir. Dolayısı ile Chrome ve Opera tarayıcısı kullanıp ta, güncelleme alan kullanıcılar, E-İmzayı çalıştıramamaktadır.

Bu sebeple, giriş işlemlerinde sorun yaşanmaması için;


  • Mobil İmza ile tüm tarayıcılardan sorunsuz giriş yapabilirsiniz.
  • E-imza ile giriş yapamayan kullanıcılar, Mozilla Firefox, Internet Explorer (11 ve üstü), Yandex veya Maxthon tarayıcıları kullanabilirler.
  • Yukarıda belirtilen tarayıcılar kullanılarak, e-imza ile giriş yapılamadığı takdirde, kullanıcıların bilgisayarında kurulu olan tüm javaları silip;
    işletim sistemi Windows XP olan kullanıcıların, Programlarsekmesinde bulunanan Java Yüklemesi (Windows XP için) isimli dosyayı indirip,
    işletim sistemi Windows 7 ve üzeri olan kullanıcıların,Programlarsekmesinde bulunanan Java Yüklemesi (Windows7 ve üstü) isimli dosyayı indirip, java yüklemeleri yapmaları tavsiye olunur.
  • Mozzilla Firefox'un son sürümü ile giriş yapılabilir. Giriş işlemlerinde sorun yaşamamanız için; yan uygulamar'ı etkinleştirip, gelen sayfada 'Ayrıcalık tanı' butonu tıklanarak, giriş yapılabilir.

İcra takibi açmak isteyen kullanıcılar;

İnternet Explorer (11 ve üstü), Opera veya Google Chrome ile giriş yapmalıdır. Opera ve Google Chrome'a girişler sadece mobil imza ile yapılabilmektedir. İnternet Explorer 'a mobil imza veya elektronik imza ile giriş yapılabilir.
Mozilla Firefox, Yandex ve Maxthon tarayıcıları İcra takibi açılışlarında tarayıcı kaynaklı engelleme yaşanmaktadır.

Nasıl
Kullanırım?

Avukat Portal'ı kullanmak için sadece 3 adıma ihtiyacınız var...
Daha fazla bilgi için tıklayınız

1

e-İmza
m-İmza

İmza sağlayıcı firmalardan elektronik imza veya GSM işletmecileri tarafından mobil imza edinilmelidir.

2

Farklı Giriş Seçenekleri

Avukatlar, e-imza veya m-imza ile direkt; yine e-imza veya m-imza ile e-devlet kapısından giriş yapılabilir.

3

Kullanıcı Sözleşmesi

"Avukat Portal Kullanım Sözleşmesi" kabul edilerek, tüm işlemleri rahatça gerçekleştirebilirsiniz.